• Kultura Gniewu
  • Crédit photo : Kultura Gniewu

Seria "Dzielny Kosmatek" już w Polsce Od 16-09-2021 do 31-12-2021

„Dzielny Kosmatek”, belgijska seria komiksów dla najmłodszych już w Polsce

 

Niezwykle popularna w krajach francuskojęzycznych seria komiksów dla najmłodszych „Dzielny Kosmatek” belgijskich autorów Céline Fraipont i Pierre’a Bailly jest wydawana w Polsce. Jej dwa pierwsze tomy „Dzielny Kosmatek. Bałagan w ogrodzie” i „Dzielny Kosmatek. Super-Kosmatek” ukazały się w lipcu 2021 r. staraniem wydawnictwa Kultura Gniewu i w tłumaczeniu Julii Szustak.

Od 30 sierpnia na antenie telewizji polskiej TVP ABC codziennie o godz. 11.30 można oglądać przygody Dzielnego Kosmatka. Tytuł serialu emitowanego w telewizji to „Mały Futrzak”.

 

Kosmatek to dzielny mały stworek, ciekawy świata i pełen optymizmu. Bez przerwy wpada w tarapaty, ale zawsze wychodzi z nich cało. Kosmatek gwiżdże na stereotypy i uczy się odkrywać świat, poznając przy tym nowych przyjaciół.

Zabawna, a jednocześnie zachowująca charakter pedagogiczny seria „Dzielny Kosmatek” jest idealna dla tych, którzy pragną wprowadzić dziecko w świat lektury podejmując tematy mu bliskie.

 

Więcej informacji o serii w j. polskim: https://kultura.com.pl/komiks/399/dzielny-kosmatek-balagan-w-ogrodzie-1.html

https://kultura.com.pl/komiks/400/dzielny-kosmatek-super-kosmatek-1.html

Więcej informacji o świecie Dzielnego Kosmatka wraz z propozycjami zabaw i dossier pedagogicznym w j. francuskim: Petit Poilu

Więcej informacji o serialu animowanym dla dzieci: Mały Futrzak - Szaleństwo w ogrodzie, odc. 1 - Vod.tvp.pl - Telewizja Polska S.A.

 

Céline Fraipont jest z wykształcenia florystką. Po spotkaniu w 1996 roku z Pierrem Bailly zaczyna interesować się komiksem. Po 10 latach razem podejmują pracę nad komiksem bez słów dla najmłodszych. Tak powstaje seria „Dzielny Kosmatek”, której jest scenarzystką, a Pierre Bailly rysownikiem. Wydawana przez prestiżowe wydawnictwo Dupuis od razu podbija serca najmłodszych fanów komiksu. Pierre Bailly jest belgijskim rysownikiem. Urodził się w 1970 roku w Algierze. Studiował w Instytucie St-Luc w Brukseli oraz w Wyższej Szkole Sztuk Wizualnych La Cambre. Poza tworzeniem komiksów, ilustruje też powieści i bajki dla dzieci.

 

 

Contact: 
la maison d'édition Kultura Gniewu
Adresse: 
https://kultura.com.pl/komiks/399/dzielny-kosmatek-balagan-w-ogrodzie-1.html https://kultura.com.pl/komiks/400/dzielny-kosmatek-super-kosmatek-1.html