Międzynarodowy Frankofoński Konkurs Krasomówczy 2019

  • Międzynarodowy Frankofoński Konkurs Krasomówczy

Międzynarodowy Frankofoński Konkurs Krasomówczy 201921/01/2019

Wallonie-Bruxelles International, Instytut Francuski na Węgrzech oraz Les Frankolorés przy wsparciu Uniwersyteckiej Agencji ds. Frankofonii zapraszają studentów do udziału w Międzynarodowym Frankofońskim Konkursie Krasomówczym 2019, który odbędzie się w czwartek 7 marca 2019 roku w auli Instytutu Francuskiego w Budapeszcie. 

 

Wybrani kandydaci zmierzą się w dwóch etapach. Pierwszy z nich będzie polegał na ustnej, 3-5 minutowej prezentacji tekstu wybranego przez organizatorów konkursu, zaś drugi na ustnej, 3-5 minutowej prezentacji tekstu wybranego przez kandydata.

 

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody:

  • za zajęcie pierwszego miejsca dla studenta z uczelni spoza Węgier, zrzeszonej w Uniwersyteckiej Agencji ds. Frankofonii: jedno stypendium w formie pobytu językowego w centrum szkoleniowym, ufundowane przez Uniwersytecką Agencję ds. Frankofonii.
     
  • za zajęcie drugiego miejsca (bez ograniczeń związanych z krajem pochodzenia): trzydniowy pobyt turystyczny w Brukseli ufundowany przez Wallonie-Bruxelles International.

 

Osoby zainteresowane zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i wypełnienia formularza dostępnego na stronie: https://bit.ly/2SzznC7. Zapisy chętnych trwają do północy 25 stycznia 2019 r.

Dodatkowych informacji można uzyskać pisząc na adres: concourseloquence2019@gmail.com

Regulamin konkursu i szczegółowe informacje dla uczestników dostępne są na stronie: https://www.franciaintezet.hu/articles/education/espace-projet/cife-2019.html


Subskrybuj Wallonie-Bruxelles en Pologne RSS