• Wystawa „Anywhere, but Here” - Muzeum Narodowe w Szczecinie

Wystawa „Anywhere, but Here” - Muzeum Narodowe w Szczecinie Od 07-12-2018 do 24-03-2019

Wernisaż: piątek 7 grudnia 2018 r., godz. 18.00. Wstęp wolny!

« Anywhere, but Here » (« Gdziekolwiek, jednak tutaj ») to hasło piątej edycji prezentacji artystów i studentów Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie, która od 2012 roku odbywa się w ramach cyklu « Medialny Stan Wyjątkowy ». Wystawa będzie prezentowana w Muzeum Narodowym w Szczecinie -  Muzeum Sztuki Współczesnej przy ul. Staromłyńskiej 1 w Szczecinie od piątku 7 grudnia 2018 r. (godz. 18.00) do niedzieli 24 marca 2019 r.

Tegoroczna odsłona realizowana jest we współpracy kuratorów polskich z Muzeum Narodowego w Szczecinie (Magdalena Lewoc, Marlena Chybowska-Butler) oraz kuratorów z Walońskiego Centrum Sztuki Współczesnej « La Chataigneraie » (Marie-Helene Joiret, Justine Mathonet), a także przy udziale artystów – wykładowców trzech uczelni artystycznych: Akademii Sztuki w Szczecinie (Wojciech Łazarczyk), Wyższej Szkoły Sztuk Wizualnych La Cambre w Brukseli (Johan Muyle, Michael Dans), Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Liège (Ronald Dagonnier) oraz studentów i absolwentów tych uczelni.

Stanowi rezultat doświadczeń własnych artystów oraz owoc ich spotkań i dyskusji podczas warsztatów w Szczecinie, które odbędą się od 2 do 6 grudnia 2018 r.

Hasło przewodnie projektu celowo pozostawiono w j. angielskim z uwagi na wielowątkowość i czasami zaskakujące jego interpretacje, próby artystycznej ekspresji tematu związanego z podróżą, przemieszczeniem się fizycznym bądź mentalnym, obserwacją świata i siebie. Idea projektu « Anywhere, but Here » to próba przeniesienia się w odległe miejsce, by zobaczyć siebie patrzących w lustro. Zobaczyć siebie ze swoimi wyobrażeniemi, ideami, czy marzeniami.  Zmiana punktu obserwacji może być czysto mentalna lub wirtualna, związana z badaniami antropologicznymi, lingwistycznymi, historycznymi, bądź fizyczna, związana z doświadczeniem podróży.

Prezentowani artyści: Karolina Babińska, Jan Baszak, Ronald Dagonnier, Michael Dans, Marta Hryniuk, Ariane Jouhaud, Basile Kravagna, Sylvain Lange, Natalia Laskowska, Gabrielle Lerch, Wojciech Łazarczyk, Johan Muyle, Przemysław Piniak, Clara Rivault, Maryna Sakowska, Iga Świeściak, Déborah Thys, Patryk Wilk i Ola Zielińska.

 

Ekspozycję można zwiedzać w godzinach otwarcia Muzeum:

  • we wtorki, środy, czwartki i soboty, w godz. 10.00 – 18.00
  • w piątki i niedziele w godz. 10.00 – 16.00
  • w poniedziałki muzeum jest nieczynne.

Bilet normalny – 12 zł, bilet ulgowy – 6 zł. W soboty wstęp bezpłatny.

 

Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela w Warszawie wspiera to wydarzenie.

Projekt odbywa się w ramach Programu Wykonawczego do Porozumienia o Współpracy między Walonią-Brukselą i Polską.

Więcej informacji: https://muzeum.szczecin.pl/wydarzenie/1161-wystawa-czasowa-anywhere-but-here-5-medialny-stan-wyjatkowy.html

http://www.akademiasztuki.eu/

 

Contact: 
https://muzeum.szczecin.pl/en/
Adresse: 
Muzeum Narodowe w Szczecinie - Muzeum Sztuki Współczesnej przy ul. Staromłyńskiej 1 w Szczecinie