Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

"Młody Ahmed" w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej Od 01-09-2021 do 24-06-2022

Film „Młody Ahmed” w reż. Jean-Pierre’a i Luca Dardenne’ów

w programie edukacyjnym Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

 

Złota Palma za Reżyserię na Festiwalu w Cannes w 2019 r.!

 

W roku szkolnym 2021/2022 film „Młody Ahmed” w reż. Jean-Pierre’a i Luca Dardenne’ów znalazł się wśród propozycji dla szkół średnich w ramach cyklu „Wielokulturowość w w filmie” w ogólnopolskim programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Nauczyciele i szkoły zainteresowane udziałem w projekcji filmu w kinie lub online oraz przeprowadzeniem lekcji wedle scenariusza opartego na jego tematyce mogą zapisywać się do programu do 5 października.
Pośród inspirowanych filmem zagadnień jest m.in. znaczenie postawy tolerancji w życiu społecznym, wyjaśnianie specyfiki praw i wolności człowieka oraz podstawowych mechanizmów ich ochrony, a także  kształcenie umiejętności wartościowania postaw budujących szacunek dla człowieka.

Marie Giraud, doradca ds. akademickich i kulturalnych Walonii-Brukseli w Polsce (mail: m.giraud@delwalbru.be) pozostaje do dyspozycji nauczycieli zainteresowanych przygotowaniem dodatkowych zajęć w j. francuskim w oparciu o film.

Film „Młody Ahmed” prezentowany jest w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej przy wsparciu Biura Walonii-Brukseli w Warszawie.

 

OPIS: Młody Ahmed to zdolny, błyskotliwy belgijski 13-latek. Podczas gdy jego rówieśnicy spędzają czas na beztroskich zabawach, Ahmed wolne chwile przeznacza na studiowanie Koranu, gorliwe modły i rozmowy z lokalnym imamem, który umiejętnie podsyca niepokojąco rosnącą w chłopcu fascynację dżihadem. Czy uda się skruszyć zbudowany przez chłopca mur oparty na fundamentalizmie, nietolerancji i agresji?    

 

Więcej szczegółów: Młody Ahmed Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej (nhef.pl)

 

 

Contact: 
malgorzata.szlachcic@nowehoryzonty.pl
Adresse: 
nhef.pl