• Rocio Paris/ les matériaux de presse du Festival TAKE PART IN ART

Trupa "Ô Quel Dommage" w Warszawie05/09/2019

Nagroda Jury Międzynarodowego Festiwalu dla Dzieci w Bukareszcie,

FITC Nagroda za najbardziej kreatywne przedstawienie Międzynarodowego Festiwalu Sztuki dla Dzieci w Kotor na Montenegro

 

Pstryk! Zapalasz światło i pojawia się cień. Czy to nie cudowne? Plac zabaw gotowy. Dziś Rita ma urodziny, a w jej mieszkaniu zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Uporządkowany świat bohaterki nagle ją zaskakuje. Ktoś jeszcze wprasza się na urodzinowe przyjęcie. Kim jest? Co tu robi? "MA TACHE" to wizualna podróż bez słów, podczas której cień zaczyna żyć własnym życiem poprzez zabawę i siłę wyobraźni.

Spektakl opowiada o relacjach z innymi, utracie kontroli nad samym sobą, wyimaginowanych przyjaciołach, samotności, przyjaźni, zabawie, rywalizacji i władzy. Pobudza wyobraźnię i kreatywność małego widza.

Zespół "Ô Quel Dommage" powstał w 2010 roku. Jego dyrektorkami artystycznymi są Justine Moreau i Clara Lopez, absolwentki Conservatoire de Liège i Ecole internationale Lassaad de Bruxelles. Trupa rozwija formę teatralną, której fundamentem jest zaangażowanie Ciała, gestu i głosu. Balansując między tradycją a innowacyjnością oferuje komiczny, absurdalny i poetycki teatr dla widzów w różnym wieku.

 

Ten niezwykły spektakl prezentowany był ośmiokrotnie, od 20 do 22 września, podczas Festiwalu Teatru dla NAJmłodszych TAKE PART IN ART w Warszawie

Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela w Warszawie udzieliło wsparcia i objęło patronatem honorowym to wydarzenie.