les matériaux promotionnels des organisateurs de l'exposition "Terra X..." au Musée de l'fArchitecture de Wroclaw

Traumnovelle na wystawie „Terra X – nieskończoność” we Wrocławiu21/10/2019

Architekci z Traumnovelle (Walonie-Bruksela) prezentują jeden ze swoich projektów w ramach wystawy zbiorowej "Terra X – nieskończoność. Archiwum przyszłości" w Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Traumnovelle jest awangardową grupą, utworzoną przez trzech belgijskich architektów: Léone’a Drapeaud, Manuela León Fanjul i Johnny’ego Leya. Traumnovelle traktuje architekturę i fikcję jako analityczne, krytyczne i rewolucyjne narzędzia, które pozwalają podjąć wielkie zagadnienia współczesności. Architekci z Traumnovelle balansują między cynizmem i entuzjazmem. Stosują wielopłaszczyznowe podejście oraz zmysł krytyczny wobec architektury, odmawiają gloryfikowania przeciętności.

Ekspozycja prezentuje dziesięć propozycji, wybranych z archiwum cyklu wystaw "Terra 1" (1975 r.) oraz "Future Architecture Platform" (2019 r.). Zestawione ze sobą opowiadają historię myślenia o przyszłości i możliwych (lub zupełnie niemożliwych) scenariuszach budowania wizji jutra, w których radykalizm konceptualnych eksperymentów, projektowanie na nowo miejskich struktur i całych systemów społecznych przenika z potrzebą powrotu do źródeł, czerpania wprost z inteligencji natury.

Informacje szczegółowe:
Wystawa "Terra X – nieskończoność. Archiwum przyszłości"
Data: 25 października 2019 r. – 2 lutego 2020 r.
Wernisaż: piątek 25 października 2019 r. o godz 18.00
Miejsce: Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5
Godziny otwarcie: poniedziałki (zamknięte); wtorki, środy, soboty i niedziele w godz. 10.00 - 17.00; czwartki i piątki w godz. 12.00 - 19.00. W środę wstęp wolny.
Bilety: bilet normalny - 20 PLN, bilet ulgowy – 14 PLN.

Więcej informacji o wystawie: www.ma.wroc.pl
Więcej informacji o grupie Traumnovelle: https://www.wbarchitectures.be/fr/focus/Traumnovelle/385/