• Święto Walonii i Federacji Walonia-Bruksela w Warszawie - (c) Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela w Warszawie
  • Święto Walonii i Federacji Walonia-Bruksela w Warszawie - (c) Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela w Warszawie

Święto Walonii i Federacji Walonia-Bruksela w Warszawie06/09/2018

W poniedziałek 27 sierpnia ponad 130 partnerów i przyjaciół Walonii-Brukseli zgromadziło się w Sali Kolumnowej prestiżowego Hotelu Bellotto w Warszawie, aby wspólnie z nami obchodzić Święto Walonii i Federacji  Walonia-Bruksela. 

 

Przybyli goście reprezentowali ambasady i ministerstwa, instytucje kultury, uczelnie wyższe i sektor ekonomiczny, polskie regiony i miasta, które od wielu lat są aktywnymi partnerami współpracy między Walonią-Brukselą i Polską. Nowa Delegat Generalna Walonii-Brukseli Laurence Capelle oraz Radca Ekonomiczny i Handlowy Walonii Laurence Martaux zaprosiły uczestniczących w przyjęciu gości na degustację 4 rodzajów nieznanego w Polsce  piwa walońskiego, które wytwarza browar Manufacture Urbaine usytuowany w centrum Charleroi.

 

Podczas poniedziałkowej uroczystości gromadzonym gościom przedstawiono również projekt sieci  Ambasadorów Marki Wallonia.be, który otwarty jest dla wszystkich osób szczególnie związanych z Walonią. Projekt ten umożliwia wszystkim członkom tworzenie wspólnoty Ambasadorów Marki Wallonia.be oraz udział wyjątkowych wydarzeniach!

 

Więcej informacji o projekcie i możliwościach przyłączenia się do niego: http://www.wallonia.be/fr/ambassadeurs