WBI

Spotkanie online z belgijską reżyserką Palomą Sermon-Daï22/10/2021

 

Spotkanie online z Palomą Sermon-Daï, reżyserką filmu dokumentalnego "Petit Samedi" na zakończenie Festiwalu Filmów z Walonii-Brukseli online

  

Gorąco zapraszamy na spotkanie z pochodzącą z Namur belgijską reżyserką Palomą Sermon-Daï, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 28 października, o godz. 14.00 podczas sesji na żywo na Facebook Live. Autorka dokumentu "Petit Samedi" odpowie na Wasze pytania na żywo.

 

Film dokumentalny "Petit Samedi" opowiada historię Damiena Samedi, który dorastał w walońskiej wiosce nad Mozą. Nazywano go Petit Samedi. Dla swojej matki Ysmy 43-letni Damien jest nadal dzieckiem, którego nie porzuciła nawet wtedy, gdy wpadł w narkotyki. Mimo nałogu syn stara się chronić swoją matkę. Ten film jest historią człowieka, który próbuje uwolnić się od nałogu i mierzy się ze swoją historią.

 

Spotkanie poprowadzi dziennikarka Aurore Engelen, redaktor naczelna Cinevox. Wywiad z Palomą Sermon-Daï zamyka Festiwal Filmów z Walonii-Brukseli online, który został zorganizowany z okazji Święta Walonii i Federacji Walonia-Bruksela  przez WBImages i Wallonie-Bruxelles International.