• Wydawnictwo Nowe
  • crédit photo : Wydawnictwo Nowe
  • crédit photo : Wydawnictwo Nowe
  • crédit photo : Wydawnictwo Nowe

Powieść „Do pierwszej krwi” Amélie Nothomb już w j. polskim28/11/2022

Powieść „Do pierwszej krwi” Amélie Nothomb ukazała się w j. polskim

 

 

„Nie wolno lekceważyć zaciekłości instynktu życia!” („Do pierwszej krwi” Amélie Nothomb)

Nagrodzona Prix Renaudot 2021 powieść Amélie Nothomb „Do pierwszej krwi” (Premier sang) ukazała się 9 listopada nakładem Wydawnictwa Nowe. Autorem jej przekładu na j. polski jest Jakub Jedliński.

Trzydziesta książka Amélie Nothomb to osobista, niesentymentalna, na pozór lekka, a jednak wstrząsająca opowieść, w której pisarka oddaje hołd swojemu ojcu, mówiąc jego głosem. Zaledwie trzy epizody z dzieciństwa i młodości Patricka Nothomba, belgijskiego dyplomaty, zupełnie wystarczyły, by po mistrzowsku przedstawić zarówno słabość, jak i siłę człowieka, a jednocześnie stworzyć rodzaj traktatu o życiu i o przeżyciu.

 

Oto jak Amélie Nothomb mówi o swojej książce: Amélie Nothomb - Premier sang - Bing video

Więcej informacji: https://wydawnictwonowe.pl/produkt/premier-sang/

https://www.facebook.com/photo/?fbid=106731968919722&set=a.106741192252133

 

 

Amélie Nothomb,  urodzona w 1966 roku belgijska pisarka francuskojęzyczna, członek belgijskiej Królewskiej Akademii Języka i Literatury Francuskiej. W 2015 r. otrzymała tytuł szlachecki. Jej pierwsza powieść "Higiena mordercy" ukazała się w 1992 roku. Od tego czasu opublikowała ponad trzydzieści książek, w tym wiele uznanych powieści. Za powieść "Z pokorą i uniżeniem" (1999 r., polskie wydanie: 2001 r.) otrzymała prestiżową Nagrodę Literacką Akademii. Wydawnictwo Muza wydało w j. polskim 18 powieści tej pisarki, zaś staraniem Wydawnictwa Literackiego ukazały się w ostatnim czasie książki "Uderz w serce", "Zbrodnia hrabiego Neville'a" i "Pragnienie". Trzydziestą jej powieść „Do pierwszej krwi” wydało w listopadzie 2022 roku Wydawnictwo Nowe. Pisarka znana jest z zamiłowania do niezwykłych kapeluszy.