• © Thierry Michel © les matériaux promotionnels du Festival international de film « Le cinéma des enfants »

Polska premiera filmu "Kiedyś lubiłam morze" reż. I. Gabel11/09/2020

Zapraszamy na polską premierę filmu dokumentalnego współfinansowanego przez Federację Walonia-Bruksela, pt. « Kiedyś lubiłam morze » w reż. Idriss Gabel. Film prezentowany będzie w Sekcji Europejskiego Kina Dokumentalnego w ramach 7. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego « Kino Dzieci » podczas projekcji on-line oraz w kinach w Warszawie i we Wrocławiu.

Opis: Czy można nie lubić morza? Nie wszystkim dzieciom kojarzy się ono z wakacjami. Co roku około 6000 dzieci z rodzicami pokonuje niebezpieczną drogę, by dostać się do Belgii w poszukiwaniu schronienia. Na decyzję o azylu czekają miesiącami, a nawet latami. Film prezentuje historie dziewcząt i chłopców przebywających w ośrodku dla uchodźców w Walonii: ich trudne przeżycia, a także marzenia i nadzieje.

Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela w Warszawie objęło honorowym patronatem to wydarzenie.

 

Więcej informacji:

« Kiedyś lubiłam morze » (Je n’aime plus la mer), reż. Idriss Gabel (Belgia, 2018)

Czas: 68 minut, lektor polski

Publiczność: + 11 lat

 

Daty projekcji:

26.09.2020, godz. 14.00, online 

3.10.2020, godz. 13.15, kino Muranów, ul. Andersa 1, Warszawa (po filmie przewidziano spotkanie z Katarzyną Rogulską z Fundacji Ocalenie)

4.10.2020, godz. 12.00, Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a – 21, Wrocław

Bilety: 15 PLN, dostępne w kasie kin oraz na projekcję online, na stronie: https://www.nowehoryzonty.pl/vod-film.s?id=10018

Więcej informacji: https://kinodzieci.pl/program/filmy/#kiedys-lubilam-morze