Wydawnictwo Literackie

Megabestseller „Sapiens. Od zwierząt do bogów” w Polsce04/11/2021

Światowy megabestseller „Sapiens. Od zwierząt do bogów” Yuvala Noaha Harariego, Davida Vandermeulena i Daniela Casanave w Polsce

 

A gdybyśmy tak 12 000 lat temu wpadli w pułapkę i nigdy nie zdołali się z niej wymknąć? To wtedy Homo sapiens przestał być koczownikiem i zaczął prowadzić osiadły tryb życia. Ciężka praca nie sprawiła jednak, że jego życie stało się lepsze. Wkrótce potem powstały pierwsze imperia, a wojny, głód, choroby oraz nierówność stały się częścią ludzkiej kondycji. Brzmi ponuro? Nie z obsadą zabawnych postaci biorących udział w ekscytującej wyprawie w przeszłość.

 

Drugi tom światowego megabestsellera „Sapiens. Od zwierząt do bogów” w graficznej odsłonie, autorstwa Yuvala Noaha Harariego, Davida Vandermeulena i Daniela Casanave, wkrótce trafi do rąk polskich czytelników. Powieść graficzna „Sapiens. Filary cywilizacji” ukaże się 10 listopada w Wydawnictwie Literackim. Czterotomowa seria „Sapiens. Od zwierząt do bogów” to epicka, pięknie ilustrowana i pełna humoru historia ludzkości. Harari zaprosił do współpracy uznanych autorów komiksowych, Davida Vandermeulena, który został współautorem tego cyklu, oraz ilustratora Daniela Casanave, aby na nowo opowiedzieć historię ludzkości. Cykl skierowany jest do czytelników młodszych i starszych, nawet do tych, którzy na ogół nie czytają książek naukowych i historycznych. W języku polskim dostępny pierwszy tom „Sapiens. Narodziny ludzkości”.

Więcej informacji: Wydawnictwo Literackie

 

David Vandermeulen jest autorem nietypowym. Urodzony w 1968 roku w Brukseli, jest jednym z przedstawicieli belgijskiego undergroundu. Po dwukrotnym usunięciu z różnych szkół artystycznych założył kawiarnię koncertową "Le Galactica", w której zorganizował kilka wystaw i spektakli. Miejsce to szybko stało się mekką belgijskiej kultury undergroundowej. W 1997 roku David założył własną firmę wydawniczą "Clandestine Books", w której opublikował swoje pierwsze albumy. W tym czasie stał się stałym współpracownikiem pisma "Ferraille" i stworzył postać Monsieur Vandermeulena, starego pedagoga z Vieille-France, z którym napisał wiele prac skierowanych do zagubionej młodzieży, takich jak podręcznik "Littérature Pour Tous" wydany przez 6 pieds sous terre. Znany jest też z książki "Initiation à l'ontologie de Jean-Claude Van Damme ou Le concept aware, la pensée en mouvement". W Les Requins marteaux wydał również wiele innych albumów, a "Fritz Haber" jest jego najambitniejszym projektem do tej pory.