Olivier Lamboray

Literatura belgijska według Christophe'a Meurée12/11/2021

Literatura belgijska według Christophe'a Meurée

 

W ramach umów o współpracy naukowej pomiędzy Wallonie-Bruxelles International a agencją NAWA, Christophe Meurée, pierwszy asystent ds. badań i promocji literatury w Archiwum i Muzeum Literatury (AML) w Brukseli wygłosi serię wykładów na Uniwersytecie Pedagogicznym i w Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 

Serdecznie zapraszamy profesorów, nauczycieli i studentów do udziału w następujących wykładach:

- Wtorek 16/11 (16.30-18.00): "Praktyki subwersji, czyli jak Belgia zaczęła uważać się za surrealistyczną". Wykład w Instytucie Neofilologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (ul. Podchorążych 2, sala 245).

- Czwartek 18/11 (09.45-11.15): "Kobiece przywłaszczenie mitu we francuskojęzycznej literaturze belgijskiej po 1945 roku". Wykład na Uniwersytecie Jagiellońskim (ul. Krupniczna 33, Auditorium Maximum, sala Konferencyjna).

- Czwartek 18/11 (16.30-18.00) "Przekraczając mur: Jean-Philippe Toussaint i Polacy, François Emmanuel i Polska". Wykład online na Microsoft Teams. (Aby się zarejestrować, prosimy o kontakt z panią Marie Giraud: m.giraud@delwalbru.be).

Christophe Meurée jest pierwszym asystentem ds. badań i promocji literatury w Archiwum i Muzeum Literatury w Brukseli. Obronił doktorat z języków i literatury na Katolickim Uniwersytecie w Luwanium. Prowadził badania na Université du Québec w Montrealu oraz w belgijskim FNRS. Zajmuje się przede wszystkim literaturą współczesną.