• ©Fotolia

Konkurs międzynarodowy w Charleroi Danse (Belgia)09/04/2019

Centrum Choreograficzne Federacji Walonia-Bruksela Charleroi Danse jest jedną z tych instytucji, które w dzisiejszej dobie w pełni odpowiadają na potrzeby tańca. Proponując wydarzenia wpisane w ofertę, która zmienia się z sezonu na sezon, Charleroi Danse może poszczycić się ambitnym i międzynarodowym programem. Istotne miejsce zajmują w nim dwa wydarzenia. Pierwsze z nich to Międzynarodowe Biennale Tańca, które odbywa się jesienią raz na dwa lata. Drugim jest coroczny, wiosenny Festiwal LEGS, poświęcony historii tańca.

Charleroi Danse posiada dwie siedziby, La Raffinerie w Brukseli oraz Écuries w Charleroi. Trzy kawalerki oraz pokoje gościnne, jakimi dysponuje, pozwalają na organizowanie pobytów rezydenckich dla artystów oraz podejmowanie ich przy zapewnieniu jak najlepszych warunków technicznych.

Dzięki regularnie wzbogacanej ofercie programowej publiczność Charleroi Danse poszerza swoją wiedzę o sztuce choreograficznej. Ofertę centrum tworzą zarówno młodzi, rozpoczynający karierę artyści, jak i uznani mistrzowie, belgowie i cudzoziemcy, nowe pokolenie oraz generacja tworząca historię tańca.

Najbliższy komitet artystyczny zbiera się pod koniec maja. Artyści pragnący skorzystać ze wsparcia finansowego (koprodukcja lub stypendium) lub otrzymać pobyt rezydencki ze wsparciem technicznym lub bez niego, mogą złożyć swoje dossier. Powinno ono zawierać list intencyjny z opisem projektu, szacowany budżet projektu oraz ewentualnie listę artystów i tancerzy biorących udział w projekcie.

Pełne dossier powinno zostać zaadresowane do pani Annie Bozzini, dyrektor Charleroi Danse i wysłane do 24 maja na następujący adres email: laurence@charleroi-danse.be. Dossier może być zredagowane w j. angielskim lub w j. francuskim.

Więcej informacji o Charleroi Danse: https://www.charleroi-danse.be/

Kontakt: Fabienne Aucant : +32 71 23 01 31