• PJATK; Cluster EUNIC Varsovie

Konferencja online"IF- Projektowanie społeczne"13/10/2020

Na zaproszenie Przedstawicielstwa Generalnego Walonia-Bruksela w Warszawie architekci z biura Traumnovelle wezmą udział w międzynarodowej konferencji on-line « IF – Projektowanie społeczne dla zrównoważonych miast ».

 

Ta wspólna inicjatywa Klastra EUNIC Warszawa i Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie poświęcona została urbanistyce ekologicznej oraz projektowaniu dostępnych, bezpiecznych i zrównoważonych miast.  Jej celem jest przedstawienie wartości projektowania prospołecznego, roli kultury w kształtowaniu wspólnej przyszłości oraz zaangażowanie przedstawicieli edukacji, kultury, nauki, administracji i samorządów w debatę na temat zrównoważonych i inteligentnych miast.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

Wydarzenie wspiera Urząd Miasta st. Warszawy i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

 

Traumnovelle to trójka zaangażowanych we współczesną problematykę, belgijskich architektów. Léone Drapeaud, Manuel León Fanjul i Johnny Leya wykorzystują architekturę oraz własną inwencję do analitycznego, krytycznego i nowatorskiego spojrzenia na zagadnienia, przed jakimi stoi współczesne społeczeństwo. Architekci z Traumnovelle działają na pograniczu cynizmu i entuzjazmu. Przyjmują wielokierunkowe i krytyczne podejście w architekturze, odrzucając jednocześnie gloryfikowanie banalności.

 

Informacje szczegółowe:

Data: piątek 23 października, godz. 9.00 – 15.30

Język konferencji: j. angielski

Konieczna wcześniejsza rejestracja na stronie: https://events.eventzilla.net/e/if--social-design-for-sustainable-cities-conference-2138790780

Więcej informacji o konferencji: https://if.pja.edu.pl/index ; https://www.facebook.com/events/962617990925663 ; https://www.instagram.com/pjait_nema/

Więcej informacji o Traumnovelle: https://traumnovelle.eu/