J. Van Belle - WBI

Koncert Charlotte w Warszawie i Krakowie03/02/2020

Na zaproszenie Przedstawicielstwa Generalnego Walonia-Bruksela w Warszawie Charlotte wystąpi na zakończenie Festiwalu Frankofonii w Polsce.

Koncert odbędzie się 6 kwietnia w Teatrze Syrena w Warszawie. Pochodząca z Namur w Walonii Charlotte wykonuje elektroniczny pop. Jej utwory są łagodne, zaangażowane, przepełnione zmysłowością. W 2019 r. wydała pierwszy album "Force et Amour" (Siła i Miłość). W jej muzyce można odnaleźć nastrojowy śpiew Sigur Rós, brzmienia charakterystyczne dla alternatywnego rocka, czy shoegaze wykonywanego przez Daughter, klimat utworów London Grammar i Bon Iver.

Pozostając pod wpływem zagranicznych idoli ta dream-popowa artystka wykonuje w j. francuskim swoją nastrojową, elektroniczną muzykę: « Długo szukałam sposobu na ukazanie źródeł inspiracji w kompozycjach, które śpiewam po francusku. Wydaje mi się, że utwory wykonywane w języku ojczystym są bardziej przekonujące i łatwiej trafiają do słuchaczy. » Będąc z wykształcenia reżyserem, Charlotte realizuje własne clipy, jak chociażby teledysk do tytułowego utworu z albumu « Force et Amour » (https://youtu.be/q7FcBbi0uH0).

Koncerty w Warszawie i Krakowie.