• « Ptyś i Bill. Do ataku! »
  • « Ptyś i Bill. Śmiech to zdrowie! »

Komiksy z serii « Ptyś i Bill » na polskim rynku!07/11/2018

Komiksy z przygodami Ptysia i Billa, autorstwa słynnego belgijskiego rysownika i scenarzysty Jeana Rody, powracają na polski rynek. Teraz polscy czytelnicy, mali i dorośli, mogą poznać oryginalne przygody małego Ptysia (org. Boule) i jego ukochanego spaniela Billa.

 

Jesienią tego roku w serii « Komiksy są super » Wydawnictwo Egmont wydało dwa albumy zbiorcze zawierające po trzy tomy oryginalne komiksu « Ptyś i Bill ». Pierwszy z nich to album « Ptyś i Bill. Do ataku! », zawierający trzy tytuły: « Najlepszy przyjaciel », « Do ataku! » i « Ukochany spaniel ». Drugi zatytułowany « Ptyś i Bill. Śmiech to zdrowie! » zawiera następujące komiksy: « Śmiech to zdrowie! », « Buff Halo Bill » oraz « Cztery pory roku ».

Na początek nowego roku wydawnictwo planuje wydanie kolejnego albumu. Następne ukażą się w kolejnych latach. Komiksy te są do nabycia w dobrych księgarniach i na https://sklep.egmont.pl/

 

Serię « Ptyś i Bill » stworzył w 1959 roku belgijski autor Jean Roba, który uwielbiał spaniele. Za pierwowzór komiksowego Billa posłużył mu własny spaniel, zaś w postaci komiksowego Ptysia uwiecznił swojego syna. Między innymi dzięki tej serii Jean Roba zdobył międzynarodową sławę. Prace nad kolejnymi jej tomami kontynuował do 2001 roku. Jego następcą, twórcą kolejnych tytułów serii, został Laurent Verron. Kolejne tomy przygód « Ptysia i Bill » powstają nadal. Wspaniałe dzieło Jeana Rody jest bowiem kontynuowane przez scenarzystę par Christophe’a Cazenove i rysownika Jean’a Bastide.

W  2001 roku dwa komiksy z serii « Boule et Bill » ukazały się w języku polskim pod tytułem « Bob & Bill » w wydawnictwie Edipress.

 

  

Więcej informacji o serii: https://egmont.pl/seria/PTYS-I-BILL,s,11710466