© les matériaux des organisateurs du 37ème Festival international du Film de Varsovie

Filmy z Walonii-Brukseli na 37. Warszawskim Festiwalu Filmowym08/10/2021

Filmy z Walonii-Brukseli są obecne na rozpoczynającym się 37. Warszawskim Festiwalu Filmowym. W sekcji Odkrycia, polska publiczność będzie mogła obejrzeć ostatni film pełnometrażowy „Niespokojni” (Les Intranquilles) w reż. Joachima Lafosse’a. Obraz ten brał udział w konkursie głównym tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes, a podczas warszawskiego festiwalu będzie miał polską premierę. W konkursie na najlepszy film dokumentalny obejrzymy dokument „Ostatnie słowa” (Les mots de la fin) w reż. Gaëlle Hardy i Agnès Lejeune. Warszawskie projekcje tego filmu to jednocześnie jego światowa premiera. W sekcji Odkrycia znalazł się dramat „W Ulu” (La ruche) w reż. Christophe’a Hermansa, który będzie miał w Warszawie premierę środkowoeuropejską.

 

Informacje szczegółowe:

Daty projekcji: 12 października o godz. 13h30, 13 października o godz. 21.00, 15 października o godz. 18.30 i 16 października o godz. 16.00.

Miejsce: Kinoteka, PKiN, Plac Defilad 1 w Warszawie

Opis: Leïla i Damien bardzo się kochają. Mężczyzna żyje w rytmie swojej choroby. Leïla podąża za nim. Intymna i poruszająca historia o związku dwojga ludzi, w którym pojawia się choroba.

 

Daty projekcji: 9 października o godz. 18.30, 10 października o godz. 16.00 i 11 października o godz. 12.45.

Miejsce: Kinoteka, PKiN, Plac Defilad 1 w Warszawie

Opis: Gabinet lekarski w szpitalu publicznym w Belgii. Lekarz przyjmuje pacjentów, przybywających często w towarzystwie krewnego. Większość z nich jest poważnie chora  i są tego świadomi. Zostali tu wysłani przez lekarza prowadzącego, aby otrzymać drugą opinię lekarską, i jeśli pojawi się taka potrzeba – porozmawiać o końcu życia. Dialogi są szczere i poruszające. Niezwykły dokument, dzięki któremu jesteśmy świadkami autentycznych rozmów z ludźmi, którzy znają datę swojej śmierci. Pełen szacunku i dyskrecji film o odchodzeniu. Lekcja życia i humanitaryzmu.

 

Daty projekcji: 16 października o godz. 13.30 i 21.00, 17 października o godz. 13.30 i 18.30.

Miejsce: Kinoteka, PKiN, Plac Defilad 1 w Warszawie

Opis: Od kiedy sięgają pamięcią, ich życie jest nierozerwalnie związane z chorobą matki. Dla Marion, Claire i Louise choroba stanowi oś życia rodzinnego. Czy jest wyjście z życia w rytmie smutków i radości matki? Film na podstawie powieści Arthura Loustalota pod tym samym tytułem, kwestionujący powszechne wyobrażenie na temat matczynej miłości i psychicznego bólu. Popis aktorskiego kwartetu.

 

Więcej szczegółów: WARSZAWSKI FESTIWAL FILMOWY (wff.pl)