les matériaux promotionnels du Festival international de film « Le cinéma des enfants »

Cztery filmy animowane na Festiwalu "Kino Dzieci"11/09/2020

W ramach 7. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego « Kino Dzieci » zapraszamy na projekcje czterech filmów animowanych dla dzieci, koprodukcji Federacji Walonia-Bruksela.

Dwa z nich, « Mały, czerwony kurczaczek » w reż. Célii Tisserant i « Za wysoki » w reż. Martiny Svojikovej, będzie miało polskie premiery podczas festiwalu. Pozostałe animacje, « Jestem najpiękniejszy » i « Jestem najsilniejszy » w reż. Anaïs Sorrentino i Arnadu Demuynck, są adaptacjami tłumaczonych na język polski książek belgijskiego pisarza Mario Ramosa.

 

Informacje szczegółowe:

« Mały, czerwony kurczaczek », reż. Célia Tisserant (Belgia, Francja, 2019)

Czas: 12 minut, lektor polski; publiczność od 4 lat. Film jest częścią zestawu « Mały, czerwony kurczaczek i inne filmy krótkie »

OPIS: Po całej wsi roznosi się smakowity zapach świeżo upieczonych babeczek. Gospodyni nie pozwala poczęstować się małemu, czerwonemu kurczaczkowi, za to daje mu przepis. Ptaszek postanawia upiec babeczki.

Szczegóły projekcji: https://kinodzieci.pl/program/filmy/#maly-czerwony-kurczaczek

 

« Za wysoki », reż. Martina Svojiková (Belgia, Francja, 2019)

Czas: 12 minut, lektor polski; publiczność od 4 lat. Film jest częścią zestawu « Niebieski i inne filmy krótkie »

OPIS: Mała żyrafa przyjechała na wakacje do odległego lasu. Mimo, że jej wzrost nie podoba się rdzennym mieszkańcom, wkrótce okaże się, że posiadanie długiej szyi ma swoje zalety.

Szczegóły projekcji: https://kinodzieci.pl/program/filmy/#za-wysoki

 

« Jestem najpiękniejszy », reż. Anaïs Sorrentino, Arnaud Demuynck (Belgia, Francja, 2018)

Czas: 5 minut, lektor polski, publiczność od 6 lat. Film jest częścią zestawu « Najwspanialsza rzecz i inne filmy krótkie »

OPIS: Zadufany w sobie wilk wędruje po lesie, pytając każdego: Kto jest najpiękniejszy? Odpowiedź ma być tylko jedna. Pewnego razu wilk spotyka niepokorne stworzenie, które ma inne zdanie.

Szczegóły projekcji: https://kinodzieci.pl/program/filmy/#jestem-najpiekniejszy

 

« Jestem najsilniejszy », reż. Anaïs Sorrentino, Arnaud Demuynck (Belgia, Francja, 2018)

Czas: 5 minut, lektor polski, publiczność od 6 lat. Film jest częścią zestawu « Najwspanialsza rzecz i inne filmy krótkie »

OPIS: Zadufany w sobie wilk przechadza się po lesie i wypytuje wszystkich, kto jest najsilniejszy. Każdy w strachu odpowiada: Ty, wilku. Jednak znajduje się ktoś, kto myśli inaczej.

Szczegóły projekcji: https://kinodzieci.pl/program/filmy/#jestem-najsilniejszy

 

Bilety: 15 PLN, dostępne w kasie kin oraz na projekcję online, na stronie Festiwalu : https://kinodzieci.pl/program/filmy/

 

Więcej informacji o festiwalu: https://kinodzieci.pl