• © Autorem ilustracji na plakacie 10. KFK jest Tomasz Grządziela.

10. Krakowski Festiwal Komiksu (26 - 28 marca 2021 r.)22/03/2021

Biuro Walonii-Brukseli w Polsce jest partnerem tegorocznej 10. Edycji Krakowskiego Festiwalu Komiksu!

Wydarzenie to jest dorocznym spotkanie amatorów komiksu, ilustracji i animacji. W jego programie znalazły się spotkania z autorami komiksu oraz dyskusje z udziałem gości z Polski i z zagranicy. Festiwal odbędzie w bezpiecznej formie online, wszystkie wydarzenia będą dostępne w mediach społecznościowych organizatorów.

Wśród wydarzeń 10. Krakowskiego Festiwalu Komiksu gorąco zapraszamy do udziału w spotkaniach z trzema autorami z Walonii-Brukseli: Davidem Vandermeulenem, ilustratorem opowieści graficznej "Sapiens" (ze scenariuszem Yuvala NoahaHarari), Maxem De Radiguès, autorem wystrzałowego komiksu "Bękart" oraz Stephenem Desbergiem, scenarzystą słynnej serii "Skorpion", której ostatnia część częściowo rozgrywa się w Krakowie.

Organizatorzy festiwalu zaplanowali również zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem w małych grupach liczących do 5 osób. Przewodnik miejski pani Alicja Zioło będzie oprowadzać zainteresowanych po komisowej trasie miasta. W ramach festiwalu, jak również po jego zakończeniu, będzie można obejrzeć plenerową wystawę ilustracji autorek komiksu z krajów hiszpańskojęzycznych, która została przygotowana wraz z Instytutem Cervantesa w Krakowie.

Festiwal został przygotowany przez Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe, Krakowskie Biuro Festiwalowe – wykonawcę programu UNESCO „Kraków, miasto literatury” oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie.

 

Kalendarz wydarzeń:

Sobota 27 marca o godz. 15.00 – spotkanie z Davidem Vandermeulenem / Sapiens. Opowieść graficzna

Niedziela 28 marca o godz. 12.00 – spotkanie ze Stephenem Desberggiem / seria Skorpion

Niedziela 28 marca o godz. 15.00 – spotkanie z Maxem De Radiguèsem / Bękart

 

Transmisje festiwalowych spotkań obejrzymy m. in. na profilach Krakowskiego Stowarzyszenia Komiksowego i Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

Kraków Miasto Literatury UNESCO | Facebook

Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe | Facebook

https://www.facebook.com/rajska.info

https://www.facebook.com/events/834705710444304

Program festiwalu: https://www.facebook.com/events/834705710444304